Jak wybrać dobry program księgowy?

Nie ulega wątpliwości, że dobry program księgowy jest podstawą wyposażenia biur rachunkowych oraz osób, które zajmują się rozliczaniem podmiotów gospodarczych. Obecnie setki producentów proponuje różne oprogramowanie mające ułatwić księgowym wykonywanie ich codziennych obowiązków. Na co zwrócić uwagę przy zakupie programu? Jakie wymogi powinien spełniać, aby zdał egzamin w naszym przedsiębiorstwie?


Pierwsza podstawowa zasada to przede wszystkim prosta i nieskomplikowana obsługa. Poznanie i przedarcie się przez wszystkie aplikacje, które są niekiedy zbędnym dodatkiem oprogramowania, zajmują mnóstwo czasu i wysiłku. Program księgowy powinien być jasny i czytelny, usprawniać pracę a nie ją komplikować, musi ułatwiać a nie utrudniać wykonywanie pracy rachunkowej. Drugim kryterium jest bezpieczeństwo. Odpowiednia ochrona i system zabezpieczeń uniemożliwi ataki hackerów i kradzież danych przedsiębiorstwa.


Musimy pamiętać o aktualizacji zabezpieczeń, co podniesie nasze bezpieczeństwo. Upewnijmy się, że program idealnie sprawdzi się w naszej firmie. Niepotrzebne funkcje, dodatkowe aplikacje mogą być zbędne w rozliczeniu naszego przedsiębiorstwa. Warto skorzystać z opinii innych użytkowników: znajomych przedsiębiorców bądź zaufanych znajomych. Dobrym źródłem informacji mogą być także specjalistyczne fora internetowe. Nie kierujmy się ceną! Tańszy odpowiednik może nie sprostać naszym wymaganiom, a jedynie utrudnić naszą pracę.

Porady

Kurs księgowości - jaki wybrać?
Nie ulega wątpliwości, że zawód księgowego na polskim...
Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?
Dla wielu przedsiębiorców i klientów indywidualnych prawo podatkowe...