Kurs księgowości – jaki wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że zawód księgowego na polskim rynku pracy jest dość popularny, a zapotrzebowanie na pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami księgowymi systematycznie wzrasta.

 

Księgowość wymaga dużej wiedzy w zakresie rachunkowości. Kompetencje do wykonywania zawodu da Ci przynajmniej ukończona szkoła średnia lub studia o odpowiednim profilu nauczania bądź kurs księgowości.

 

Duża ilość osób wybiera kursy i szkolenia księgowości. Skierowane są one do osób, które miały wcześniej styczność z rachunkowością, wiążą z nią swoją karierę i przyszłość, ale które nie miały okazji w tej branży pracować i potrzebują podniesienia swoich kompetencji i kwalifikacji. Kurs księgowy daje solidne podstawy do wykonywania pracy w biurach rachunkowych. Często też wiedza teoretyczna zostaje poparta przykładami praktycznymi, z którymi mamy do czynienia na co dzień w pracy księgowego.

 

Przy wyborze kursu zwróćmy przede wszystkim uwagę na czas jego trwania oraz program, doświadczenie i zaplecze dydaktyczne organizatora czy kwalifikacje osób prowadzących. Nie warto kierować się ceną. Solidne podstawy da nam jedynie rekomendowany organizator, którego usługi cieszą się dobrą opinią kursantów i absolwentów kursu.

Porady

Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?
Dla wielu przedsiębiorców i klientów indywidualnych prawo podatkowe...
Jak wybrać dobry program księgowy?
Nie ulega wątpliwości, że dobry program księgowy jest...