Księgowość on-line

W dobie rozwoju Internetu i komputeryzacji gospodarki coraz więcej przedsiębiorstw wybiera księgowość on-line. Ta forma prowadzenia działalności jest nie tylko prosta, ale także praktyczna i wygodna, pozwala zaoszczędzić cenny czas oraz kontrolować sprawy finansowe bez potrzeby wychodzenia z domu bądź biura. Coraz więcej biur rachunkowych poszerza swoją ofertę o świadczenie usług księgowych przez internet. Czy to dobre rozwiązanie?

 

Wirtualna księgowość

 

Księgowość on-line opiera się na wykorzystaniu odpowiednich modułów w celu informowania podmiotów gospodarczych o stanie finansowym firmy. Zazwyczaj moduły te dotyczą księgowości kadrowo- płacowej, wykonywania faktur i analiz oraz CRM. Przedsiębiorcy mogą konsultować się również z ekspertami on-line, co pozwala łatwo i szybko uzyskać niezbędne informacje w interesującej ich kwestii.

 

Faktury

 

Księgowość on-line umożliwia także wystawienie faktur VAT, pro- forma, marży, faktur zaliczkowych i końcowych nie tylko w różnych językach, ale także w wielu walutach, co jest dużym udogodnieniem dla importerów i eksporterów. Specjalne oprogramowanie wylicza samodzielnie należność podatkową i jest aktualizowane automatycznie zgodnie ze zmieniającym się prawem rachunkowym.

 

Księgowość kadrowo- płacowa i analizy

 

Wirtualna księgowość pozwala łatwo i komfortowo kontrolować i analizować bilans rachunkowy firmy oraz oceniać bieżące wydatki i przychody. Moduł kadrowo- płacowy ułatwia tworzenie umów z pracownikami, ich dokładną ewidencję, czas pracy, listy obecności oraz generowanie wysokości wynagrodzeń. Ten system nie tylko ułatwia organizację obowiązków, ale pozwala także zaoszczędzić cenny czas i pieniądze.

 

CRM

 

CRM to system dbający o relacje z kontrahentem. Dzięki temu modułowi można łatwo zarządzać kontaktami z klientami i współpracownikami, prowadzić dokładny kalendarz spotkań i wydarzeń firmowych oraz komfortowo organizować swoje obowiązki.

 

Dużym atutem tej formy prowadzenia księgowości jest przede wszystkim znaczne zmniejszenie kosztów firmy, poprawa jej funkcjonalności oraz możliwość zaoszczędzenia czasu i wysiłku. Przedsiębiorca może zarządzać księgowością firmy praktycznie w każdym miejscu i czasie. Księgowość on-line to przede wszystkim komfort i wygoda, archiwizacja i aktualizacja danych i przepisów prawa oraz oszczędność środków finansowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej podmiotów gospodarczych decyduje się na wirtualną obsługę księgową swojej firmy.